Mano nuomonės ir komentarai / 3. Karas, Daech ir emigrantai: subjektyvi nuomonė

Apie taip vadinamus „mūsų ten nėra“, tiksliau, apie Rusijos samdinius Sirijoje

Daug kas naiviai galvoja, jeigu apie kažką nėra oficialios informacijos medijose, reiškia tai melas. Pagrindinis argumentas: jeigu nėra patikimų įrodymų, tai nėra apie ką ir kalbėti. Atrodytų, toks teiginys tai rimtas argumentas. Deja, tikrovė neretai būna visai kitokia. Juolab, rūsčios realybės negali atspindėti agitprominių makaronų platinimas socialiniuose tinkluose!..

 

Na, o kalbant apie patikimus įrodymus, kas rimtai ieško, tas juos ir suranda. Aišku, visuomet galima teigti, jog viskas, kas nėra oficiali informacija, yra melas. Čia panašiai, kaip, pvz., su video įrodymais teisme. Galite pateikti nenuginčijamus įrodymus, kur jūsų oponentas prisipažįsta apie padarytą nusikaltimą. Bet, sakykime, jūsų oponentas nebuvo įspėtas apie tai, kad yra filmuojamas, todėl teismas nepripažins pateiktos video medžiagos už padaryto nusikaltimo įrodymą. Lygiai taip Donbaso ar Sirijos atveju, jei išaiškėję faktai oficialiai nepatvirtinti ir nepripažinti, reiškia – visa tai melas?!..

3. Karas, Daech ir emigrantai: subjektyvi nuomonė

Kaip galima išspręsti radikalaus islamiško terorizmo problemas?

Dabar vykdoma „pergalinga“ kova su islamišku radikaliuoju terorizmu Sirijoje ir Irake, bent jau šiuo metu, tėra tik imitacija 3D formate, su realybe neturinti nieko bendro. Pirmiausia, ką aš norėčiau pasakyti, vien tik karinėmis priemonėmis nugalėti puikiai organizuotą tarptautinį terorizmą neįmanoma. Norint tęsti politinę diskusiją šia tema, reikia bent minimaliai, bendrais bruožais suprasti vadinamosios „Islamo valstybės“ ir Jabhat al-Nusra fronto revoliucinio-teroristinio fenomeno kilmę bei jų veikimo principus. Man visa tai primena paprastąjį NACIZMĄ – Trečiasis Islamo Reichas su arabišku – islamišku atspalviu!..

3. Karas, Daech ir emigrantai: subjektyvi nuomonė

Kaip ir kodėl atsirado teroristinė „Islamo valstybė“?

Pradiniame etape „Islamo valstybės“ tikslas buvo visai kitas, tikrai tai nebuvo pasaulinio Kalifato kūrimas. Kai amerikiečiai įsiveržė į Iraką, aktyvi invazijos fazė truko apie tris savaites, kol Sadamo Huseino režimas krito be rimtesnio pasipriešinimo. Tai buvo išties meistriškai atliktas Blitzkrieg – žaibiškas karas, labai sėkminga karinė JAV ir jos sąjungininkų operacija. Nors tuometinės Irako karinės pajėgos Artimuosiuose Rytuose buvo pačios kovingiausios, tačiau Sadamo Huseino neišgelbėjo turėtos 23 divizijos, apie 300 tūkstančių kovotojų. Per aktyviąją žaibiško karo fazę JAV prarado apie 150 kariškių. Sadamo Huseino „nukryžiavimo operacija“, galima sakyti, JAV ir jos sąjungininkams buvo tarytum Safari Artimuosiuose Rytuose, nes rimtų nuostolių patirti jiems neteko.

3. Karas, Daech ir emigrantai: subjektyvi nuomonė

Karas Sirijoje: kuo iš esmės tarpusavyje skiriasi džichadistai?

Visų pirma, turime pripažinti, jog „Irako ir Levanto Islamo valstybė” yra islamo radikalų sukurtas darinys Artimuosiuose Rytuose.

 

„Islamo valstybė“ apie savo strateginius tikslus oficialiai buvo paskelbusi, berods, 2013 metais, kai pasikeitė pavadinimą iš „Irako Islamo valstybės“ į „Irako ir Levanto Islamo valstybę“. Šios teroristinės grupuotės pagrindinis tikslas – griežtos Irako sunitų valstybės sukūrimas istorinėse Irako ir Levanto teritorijose. Remiantis jų ideologija, vadovauti minėtai valstybei turi irakiečiai. Manau, apie 80% paskelbtų tikslų radikalieji islamistai jau įvykdė. „Irako Islamo valstybės“ vadovybė susideda praktiškai vien iš irakiečių, o tiksliau iš buvusios Sadamo Huseino armijos karių – basistų (pats žodis “baas”, arba “al-baas” reiškia „atgimimas“ arba „prisikėlimas“). Ši partija propaguoja nacionalsocializmą. Bet aš manau, tai paprastas NACIZMAS (Trečiasis Islamo Reichas su arabišku – islamišku atspalviu). Basistų ideologinį vadovavimą vykdo atskiros, po jų kontroliuojamą teritoriją išbarstytos vachabitų grupuotės, dėl kai kurių principinių-ideologinių dalykų atsiskyrusios nuo teroristinės grupuotės Al-Qaida.

3. Karas, Daech ir emigrantai: subjektyvi nuomonė

Karas Sirijoje: kiek visa tai tęsis ir kuo viskas baigsis?

Iš tikrųjų labai sudėtinga prognozuoti ateitį. Čia viskas priklausys nuo daugelio galimų veiksnių, faktorių ir būsimų sprendimų. Bet jeigu atvirai, mano nuomone, Kremlius, teikdamas karinę pagalbą Sirijai, kartoja Donbaso scenarijų!.. Kodėl rusai bombarduoja Sirijos opoziciją?

3. Karas, Daech ir emigrantai: subjektyvi nuomonė