Mano nuomonės ir komentarai / 2. Pasaulio įvykių ir politinių procesų subjektyvus atpasakojimai

Venesuela: nestabilumo priežastis ir pasekmės

Venesuela: protestuotojų susirėmimai su policijaManęs kartais klausia: ar tikrai Venesueloje procesai jau yra negrįžtami ir perversmas yra neišvengiamas. Ar Venesuelos neištiks Sirijos scenarijus.


Iš tikrųjų Venesueloje vyksta tai, kas tokioje situacijoje ir turėtų vykti, nes nekontroliuojamas ekonominis Venesuelos žlugimas pažadina esamos politinės sistemos susinaikinimo iš vidaus, arba sunaikinimo iš išorės procesus.

2. Pasaulio įvykių ir politinių procesų subjektyvus atpasakojimai

Apie D. Trump'o pergalę, džiugesius ir nusivilimus

Kalbant apie JAV prezidento rinkimus, Rusija laikėsi pozicijos „Bet kas, tik ne H. Clinton“. H. Clinton yra globalistė, o V. Putinas visiškai sugadino santykius su esamo JAV prezidento administracija, tiksliau su globalistais. Todėl Rusijos virtualiame agitaciniame ir propagandiniame 3D formate buvo piešiamas Rusijai palankaus ir pozityvaus  D. Trump'o įvaizdis. Dabar Rusijai tame pačiame formate teks pereiti standartinį ir visiems žinomą kelią nuo susižavėjimo iki nusivylimo, nes ir Amerikos imperialistų ir globalistų interesai yra kardinaliai priešingi Rusijos, V. Putino interesams.

2. Pasaulio įvykių ir politinių procesų subjektyvus atpasakojimai

Rusija saulėlydžio prieblandoje

Paskutiniu metu Kremliaus retorikoje jaučiasi padidėjęs agresyvumas, kol kas tas agresyvumas yra daugiau agitaciniame propagandiniame lygmenyje, bet be agresyvios retorikos, jau matomi veiksmai, kurie iš pirmo žvilgsnio lyg ir kelia rimtą pavojų. Per paskutinius 2 metus ženkliai padidėjo karinio konflikto galimybė tarp Rusijos ir vakarų pasaulio. Ir viena iš tų priežasčių yra ta, kad JAV negali pripažinti Krymo aneksijos, kaip negrįžtamai įvykusio precedento. Krymo aneksija buvo įvykdyta be JAV sutikimo, o tai kelia dideles abejones JAV, kaip supervalstybės, statusui.

2. Pasaulio įvykių ir politinių procesų subjektyvus atpasakojimai