Apie taip vadinamus „mūsų ten nėra“, tiksliau, apie Rusijos samdinius Sirijoje

Daug kas naiviai galvoja, jeigu apie kažką nėra oficialios informacijos medijose, reiškia tai melas. Pagrindinis argumentas: jeigu nėra patikimų įrodymų, tai nėra apie ką ir kalbėti. Atrodytų, toks teiginys tai rimtas argumentas. Deja, tikrovė neretai būna visai kitokia. Juolab, rūsčios realybės negali atspindėti agitprominių makaronų platinimas socialiniuose tinkluose!..

 

Na, o kalbant apie patikimus įrodymus, kas rimtai ieško, tas juos ir suranda. Aišku, visuomet galima teigti, jog viskas, kas nėra oficiali informacija, yra melas. Čia panašiai, kaip, pvz., su video įrodymais teisme. Galite pateikti nenuginčijamus įrodymus, kur jūsų oponentas prisipažįsta apie padarytą nusikaltimą. Bet, sakykime, jūsų oponentas nebuvo įspėtas apie tai, kad yra filmuojamas, todėl teismas nepripažins pateiktos video medžiagos už padaryto nusikaltimo įrodymą. Lygiai taip Donbaso ar Sirijos atveju, jei išaiškėję faktai oficialiai nepatvirtinti ir nepripažinti, reiškia – visa tai melas?!..


Dabar trumpai apie „mūsų ten nėra“. Internetiniame tinklapyje Fontanka.ru neseniai pasirodė straipsnis: „Slavų korpusas grįžta į Siriją”, kuriame minima „rusiška“ privati kompanija „Vagnera“, užsiimanti savanorių verbavimu-samdymu karui Sirijoje. Tą patį video interviu patvirtina ir DNR separatistų buvęs vadas Igoris Strelkovas (Girkinas): „Savanoriai į karą Sirijoje verbuojami per privačias karines kompanijas“. Tas pats Girkinas teigia, jog „privačios karinės kompanijos samdo iš Dombaso sugrįžusius buvusius savanorius, kovojusius už „rusišką pasaulį“. Apie tai rašoma ir internetinio portalo lenta.ru poleminiame straipsnyje – „Kaip ir kodėl rusai vyksta savanoriais į Sirija?“, o taip pat gazeta.ru straipsnyje – „Savanoriai nori į Siriją“.

 

PRIVAČIOS KARINĖS KOMPANIJOS "SLAVONIC CORPS LIMITED" SAMDINIAI SIRIJOJE


PRIVAČIOS KARINĖS KOMPANIJOS SAMDINIAI IŠ RUSIJOS SIRIJOJE


PRIVAČIOS KARINĖS KOMPANIJOS SAMDINIAI IŠ RUSIJOS SIRIJOJE


Moran Security Group


STOVINTIS SU ŠALMAIS YRA 3 RUSIJOS SAMDINIAI KARIAUJANTIS PRIVAČIOJE KARINĖJE KOMPANIJOJE SIRIJOJE.


 

Deja, tai ne vienintelis atvejis, kur minima privati karinė kompanija„Vagnera“. Politicsnews.info rašo: „būtent privati karinė kompanija „Vagnera“ užsiima separatistų nuginklavimų Donbase“. Tą patį tvirtina ir separatistų „Donbaso naujienos“, kur pateikiamas interviu su separatistų bataliono „Avgust“ kovotoju, kalbančiu apie privačios „rusiškos“ karinės kompanijos „Vagnera“ veiklą Donbase, kaip nuginkluojami Donbaso separatistai.

Faktiškai Rusija neturi įstatymo, reglamentuojančio privačių karinių kompanijų veiklą. Tokių karinių kompanijų Rusijoje yra ne viena, pvz.,RSB GROUPМАРAntiterrorMoran Security Group, Redut-Antiterror.

 

Atitinkamo įstatymo Rusijoje nėra, o karinės kompanijos egzistuoja.

Iš tikrųjų tai yra tik savanorių verbavimo punktai, nieko daugiau. Realiai šios kompanijos dirba pagal užsienio privačių karinių kompanijų licencijas, todėl jos nėra rusiškos. Pvz., RSB GROUP – Naujoje Zelandijoje registruotos privačios karinės kompanijos NavSec International Ltd verbavimo punktas Rusijoje, kuris glaudžiai bendradarbiauja su Britanijos ir Irako privačiomis karinėmis kompanijomis.

 

“RSB GROUP” SAMDINIS


 

Beje, kalbant apie taip vadinamas „rusiškas” karines kompanijas, vienas pažįstamas Risijos karininkas mane informavo: „Pasirašęs kontraktą su tokia karo savanorių verbavimo kompanija tampi jų teisinio lauko subjektu, su visomis iš to sekančiomis pasekmėmis, išskyrus socialines lengvatas. Jeigu manote esąs kovotojas už „rusišką pasaulį“, vykdydamas irakiečių ar britų komandas, tepadeda jums Alachas!.. Tiktai nepykite, jeigu naujieji jūsų vadai kritišku momentu jus „pakiš“, kaip bandą babuinų!..“.

 

Faktiškai rusų karių Sirijoje jau yra nemažai. Kita vertus, dabartinis Rusijos karių skaičius Sirijoje nėra pakankamas, norint kardinaliai pakeisti situaciją fronte. Bet kokio ekspedicinio karinio korpuso sėkmė, didžiąja dalimi, priklauso nuo logistikos. Prie dabartinių sąlygų Rusijos savanorių Sirijoje gali būti apie 2-5 tūkstančius. Tai riba, kuri esamais pajėgumais bent minimaliai gali būti aprūpinta.

 


 

Daugiau informacijos šia tema:
Призраки войны: как в Сирии появилась российская частная армия

 

На российских наемников в Сирии потратили до 10 млрд руб.

 

Использование российской ЧВК в Сирии

 

Сирийские Потери Российской ЧВК Вагнера

 

РУССКИЕ НАЕМНИКИ АСАДА

 

Российские наемники в боях за Пальмиру

 


 

Использование российской ЧВК в Сирии

 


 

Журналист "New Times" Георгий Александров комментирует фильм Sky News о 500-600 погибших российских наемниках, нанятых Частной военной компанией Вагнера для операции в Сирии. Расследование Sky News вызывает у него сомнения.

 


 

Российский военный эксперт, журналист, политолог Владислав Шурыгин о событиях на Ближнем Востоке.

 


 

Согласно информации военного аналитика Ахмада Рихаля

 


 

Российские наемники частной военной компании Вагнера в Сирии

 


 

 


 

Славя́нский ко́рпус (англ. Slavonic Corps Limited) — частная военная компания, зарегистрированная в Гонконге. Является участником вооружённого конфликта в Сирии, выступая на стороне правительственных сил Башара Асада.

 

Славянский корпус

 

Ландскнехтов в Сирию послал Петербург

 

Последний бой «Славянского корпуса»

 


 

Журналисты РБК провели свое расследование по использованию кремлём, наёмников. Что в нашей стране запрещено законом (уголовная статья о наёмничестве). Использование «группы Вагнера» в сирийском конфликте обошлось в сумму до 10,3 млрд руб. Траты взяли на себя государство и «высокопоставленные бизнесмены», рассказал офицер министерства обороны и два. 

 


 

3. Karas, Daech ir emigrantai: subjektyvi nuomonė

Komentarai

NEWS SKY paskelbė publikaciją apie Rusijos samdinius, kurie kariauja Sirijoje. Rusijos samdiniai nepriklauso Rusijos karinėms pajėgoms, o tai reiškia, kad jų oficialiai kaip ir nėra, bet jie kariauja Bašaro al-Asado režimo pusėje Sirijoje. Kaip pranešamą, šitos oficialiai neegzistuojančios struktūros, per karą Sirijoje prarado virš 200-300 savo samdinių.
Išlaisvinant Palmirą, būtent šitie, kurių ten nėra buvo pagrindinė smogiamoji jėga.
Samdiniai iš Rusijos Sirijoje

Rašyti komentarą