Mūsų ekonominė padėtis, palyginti su kitomis Rytų Europos šalimis, yra gana gera ir mes daug šalių esame aplenkę pagal gyventojų vidutines pajamas. Iš tikrųjų mes atsiliekame tik nuo Čekijos ir Slovėnijos. Pagal BVP vienam gyventojui be tų dviejų šalių atsiliekame tik nuo Slovakijos ir Estijos. O išvažiuoja iš Lietuvos žmonių daugiausiai, lyginant su kitomis Europos šalimis, kurias esame aplenkę.
Bet pas mus yra didelė nelygybė ir ji yra didesnė negu, kad skelbiama oficialiai. Tai reiškia, kad nepaisant to, kad ekonomika auga ir kad vidutinės žmonių pajamos yra didelės, dalies gyventojų pajamos yra labai mažos, jie iš to ekonomikos augimo gauna neproporcingai mažai. Nepaisant ekonomikos augimo, atlyginimų didinimo, neseniai paskelbti duomenys rodo, kad skurdas Lietuvoje padidėjo (pernai, palyginti su 2014 m., skurdo rizikos lygis padidėjo 3,1 proc., žemiau skurdo ribos gyvena apie 640 tūkst. gyventojų). Pagrindinė priežastis, kodėl žmonės išvažiuoja, yra tai, kad dalies gyventojų pajamos yra per menkos, jos yra negarantuotos, taigi, žmonės ieško saugumo, ieško geresnio gyvenimo ir išvažiuoja. Daliai gyventojų Lietuvos gyvenimas yra nuostabus. Štai yra vilniečiai, kaip tokia aukštesnė klasė, beveik niekuo nesiskirianti nuo Vakarų Europos. Ir čia yra toks nesusipratimas – žmonės mato pilnas gatves žmonių, kurie sėdi kavinėse, pramogauja ir nesuvokia, kodėl kiti išvažiuoja iš šalies.
Lietuvai nereikia jokių utopinių Lietuvos gelbėjimo planų. Vietoje plano šita Vyriausybė ir kitos turi tiesiog tvarkyti gyvenimą Lietuvoje, geriau valdyti šalį. Tiesiog turi augti žmonių pajamos, jos turi augti labiau tolygiai visiems. Ir nereikia čia jokių planų.
Visą straipsnį galite rasti tv3.lt portale ČIA.
Komentarai